Jak myślisz, czy warto brać pożyczki?

Jak myślisz, czy warto brać pożyczki?

Polecne i promocje Poradniki

Jak myślisz, czy warto brać pożyczki? Zastanów się porządnie, po czym przeczytaj ten artykuł i znów się zastanów. Potem wystarczy, że zastosujesz się do kilku rad z artykułu. Pożyczki, to coś, z czego naprawdę warto korzystać, jeśli tylko są oferowane na dobrych warunkach. Dzięki nim można wiele zdziałać i mogą one nie tylko służyć do wydawania, lecz także do inwestowania. Jeśli chcesz poznać kolejne powody, dla których warto brać pożyczki, to przeczytaj ten artykuł.

Jak myślisz, czy warto brać pożyczki?

Choć opinie na temat pożyczek są różne, to jednak mimo wszystko są one bardzo przydatne i mogą działać na nasz budżet domowy bardzo pozytywnie, o ile tylko tym budżetem potrafimy dobrze zarządzać. Przedsiębiorstwa pożyczkowe przedstawiają nam różne oferty, promocje itd. jednak my i tak powinniśmy utrzymać indywidualne podejście. Dlatego teraz dowiesz się, jak wybrać firmę pożyczkową i dlaczego warto brać pożyczkę.

Czy stać cię na pożyczki?

Pytanie zadane powyżej wydaje się bardzo dziwne. Przecież na pożyczkę nikogo nie musi stać, ponieważ to ona właśnie ma być drogą do uzyskania jakichś korzyści finansowych i to ona ma wspomóc pewną ilością pieniędzy domowy budżet. Jednak tak naprawdę na pożyczki nie może sobie pozwolić każdy. Pożyczka jest odpowiednia tylko dla tych osób, które potrafią sprawnie zarządzać swoim budżetem domowym. Sprawa ta nie jest do końca łatwa, ponieważ raczej większość z nas narzeka, że nie starcza im do kolejnej wypłaty. Sprawne zarządzanie domowym portfelem pozwala jednak chociażby na to, aby zbilansować, czyli zrównać przychody z wydatkami, a więc nie doprowadzić do sytuacji, gdy powstaje jakiekolwiek zadłużenie. I właśnie w takiej sytuacji albo w sytuacji, gdy ktoś ma nawet oszczędności, można tak naprawdę dopiero pozwolić sobie na pożyczkę.

Oczywiście pożyczka to także ratunek w cięższych sytuacjach, takich już bez wyjścia, także, gdy ktoś ma długi i ciężką sytuację finansową. Jednak my tutaj przyjmujemy, że żadnych sytuacji zagrożenia i spraw niecierpiących zwłoki nie ma. Nie mamy więc długów, nie chorujemy i nie mamy żadnych nagłych wydatków.

Dlaczego warto brać pożyczki?

Powodów do tego, aby wziąć pożyczkę, może być cała masa. Każdy tak naprawdę może mieć inny. Dla jednych będzie to bardziej pilny i poważniejszy powód, a dla innych będzie to raczej coś, co nie jest pilne, ale chcielibyśmy na to wydać pieniądze. Może to być nasze marzenie, nasza potrzeba.

Zacznijmy więc od tego, że pożyczki przydają się do tego, aby spełniać nasze marzenia. Mamy je różne, a nie ukrywajmy, że zazwyczaj pociągają one za sobą pewne zobowiązania finansowe. Mało jest takich sytuacji, gdy marzenia można spełniać za darmo. Oczywiście marzeń jest wiele i mogą być one bardziej lub mniej kosztowne dla nas. Wyobraźmy sobie jednak, że na przykład zawsze marzyliśmy o podróży do Australii. Podróż tam i wycieczka po tamtejszych rejonach zazwyczaj nie jest na nasz portfel, ponieważ zarówno sama wycieczka jest droga, jak i utrzymanie w tamtejszym terenie. Nagle jednak w biurze podróży zauważamy super promocję, na wycieczkę na ten kontynent. Naprawdę szkoda byłoby zrezygnować z takiej okazji, dlatego nie warto czekać i potem żałować, tylko już w tym momencie należy rezerwować sobie miejsce na wycieczce i szukać odpowiedniej firmy pożyczkowej, która nieco wspomoże budżet domowy, w spełnianiu marzeń. Niektórzy mogą sobie też wymarzyć jakieś auto, które teraz uchodziłoby za prawdziwego klasyka, albo też wyjątkowy remont mieszkania i urządzenie go w konkretnym stylu. Każdy ma jakieś marzenia, jednak nie każdy może sobie pozwolić na wydanie konkretnych kwot w krótkim okresie.

Pożyczki to jednak nie tylko spełnianie marzeń, lecz także inwestycja w samych siebie. Chodzi tu o prawdziwą inwestycję, która w przyszłości może przynieść dość wysoki zwrot finansowy. Jak zainwestować pożyczkę? Przede wszystkim w kursy i szkolenia, które sprawią, że staniemy się o wiele atrakcyjniejsi na rynku pracy. Może od razu nie zauważymy efektów i uznamy to za stracone pieniądze, jednak z czasem nam to się opłaci.

Jak wybrać firmę udzielającą pożyczek?

Na początku zaczniemy poszukiwania od rozejrzenia się w okolicy, jakie przedsiębiorstwa oferują pożyczki. Jeśli ktoś mieszka w dużym mieście, to tych ofert może być cała masa. Wyszukujemy takich, które na pierwszy rzut oka wydają nam się najkorzystniejsze. Pierwsza rzecz, jaką powinniśmy zrobić po zapoznaniu się z firmami, to sprawdzenie opinii o nich. Szukamy nie tylko w Internecie, lecz także wśród znajomych i rodziny. Może ktoś powie nam coś ciekawego na temat danej firmy.

Jeśli już znamy opinie, to możemy śmiało wyrzucić część firm i pozostawić tylko te, z najlepszymi opiniami. Teraz warto spojrzeć na oprocentowanie, jakie oferuje firma. Jednak to nie ma być oprocentowanie zaprezentowane na plakacie w formie wielkich cyfr, tylko Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Im niższa, tym oczywiście lepiej dla nas.

W taki sposób pozbyliśmy się kolejnych firm, które raczej nie będą dla nas korzystne. No i przyszedł czas na dokładne zapoznanie się z ofertą. Jeśli mamy taką możliwość, to zapoznajmy się także z przygotowanymi umowami, aby dwukrotnie nie wykonywać podobnych czynności. Sprawdzamy więc dokładnie, jakie są dodatkowe koszty pożyczki, czy można liczyć na jakieś ulgi, jakie są kary, czy pożyczka jest ubezpieczona, a także co się dzieje, gdy spóźniamy się z ratą.

Te wszystkie informacje są dla nas bardzo ważne i mogą być decydujące dla naszej pożyczki. Jeśli tylko czegoś nie rozumiemy, to nie powinniśmy omijać danego punktu, tylko poprosić kogoś o to, aby nam go wyjaśnił.

Tak też powolnymi krokami dobrnęliśmy do podpisania umowy. Teraz wystarczy już tylko spłacać raty i cieszyć się z pieniędzy, które można dobrze i ciekawie wykorzystać.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi pierwsza pożyczka

0 0 votes
Podaj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments