poczta kurier

Poczta kurier Ozorków zamów online

Łódzkie

Z powodu szybkiego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji online, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi kuszą nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Działoszyn zamów online jest dziecinnie proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Działoszyn zamów online

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o małych rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzimy przy okazji czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, najpierw trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Działoszyn zamów online zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przejąć od nas przesyłkę nawet tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki do adresata na czas. Najczęściej termin dowiezienia paczki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tylu paczek na pewno zauważymy również korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego domu. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza gdyprzesyłki sporo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych okazuje się niższa niż płatność za każdą z paczek z osobna. W związku z tym gdy musimy wysyłać większe ilości przesyłek możemy skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy towar który musimy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i sporo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej paczki. Także musimy zrobić zamówienie, zapakować paczkę a, także umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na rozmiary przesyłki powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając rozmiary pakunku i masę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety mogą zwiększyć swoją masę pod wpływem wody, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do granicznej masy przesyłki. Dobierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą zostać zniszczone. Kiedy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie nadania przesyłki, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Ogólne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Chociaż Poczta kurier Działoszyn zamów online dba żeby wszystkie przesyłki były przenoszone z troską, jednak warto pamiętać, że w trakcie przewozu nasza przesyłka może się przechylać a nawet być zgnieciona przez pozostałe pakunki.

Następną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Działoszyn zamów online odbierając przesyłkę potrzebuje również ten list przewozowy dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Działoszyn zamów online .

Zobacz również poczta Kurier