siłownia

Siłownia Maszewo

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa z tych, którzy im się podporządkowują, dodaje nam pewności siebie i odwagi, poprawia libido. Każdy mężczyzna powinien marzyć o to, by poziom tegoż hormonu utrzymywać u siebie na znacznym stopniu. Niezależnie bowiem z dziwnej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że natomiast nie musimy już walczyć o przetrwanie czy bić się o samice jak polscy przodkowie- testosteron dużo jest nam bardzo potrzebny. Szczególnie jeśli uwzględnimy fakt, że w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek małej ilości plemników w nasieniu mężczyzn o ponad połowę!

Siłownia Świdwin

Bezpośrednią tego przyczyną jest zły testosteron, z zmian przyczyn tegoż zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni mówią, że to produkt wzrastającego odsetku mężczyzn z nadwagą (im więcej tłuszczu, tym statystycznie niższy testosteron), inni wierzą, że to poprzez estrogeny, których wręczamy sobie z zewnątrz. Ja zgodzę się z obecnymi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak bo nie zaburza naszej gospodarki hormonalnej, jak długie napięcie. Jeżeli jesteś na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Da się z tym walczyć. Niniejszy materiał podpowie Ciż nie tylko, jak się wyluzować, a i jako nowymi formami zapewnić sobie większy stopień hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To obecnie ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Wpływając na złą metę- mobilizuje nas do zadania, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety obecnie w dużej w grupy przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie stanowią zagrożenia bycia, więc mechanizm z dawnych czasów bardziej przeszkadza, niż pomaga. Tymże bardziej że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (jakie to odpowiednio odpowiadają za nowotwory i choroby serca- dwie główne przyczyny zgonów w terenach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), zachowywanie się tłuszczu, czy wywiady ze snem, przemęczenie i drażliwość. A co najniebezpieczniejsze dla klientów- walczy z swym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać jakichś rodzajów (no, może poza heroiną…), by się wyluzować. Medytacja to stały numer jeden na liście wyjść na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy charakter i lekki sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny punkt- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że posiadasz kogoś, kto ten masaż będzie zależeć Ci sprawiać 😉 Po piąte- związek z drugim człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Coraz dużo działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są właśnie dla starszych, znerwicowanych bab)… a ponad jedna, bardzo udana informacja- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w górę w geście triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, że jesteś efektywny siebie, więc zaczyna tworzyć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest szalenie istotne, dlatego zawsze przeznaczam nań właściwą uwagę. Pozwól je za podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Świdwin

Walcz z nadmiarem estrogenów

Oczywiście jak kobiety wytwarzają nieznaczne kwocie testosteronu, choć niektórzy myślą, że biorą go tylko samcy, tak a my wytwarzamy takie ilości estrogenu, choć kojarzony jest przeważnie z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, by nie zdominował naszego testosteronu. Najistotniejszym elementem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To głównie tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z zmian powoduje przekładanie się tłuszczu… i przy się zamyka. I następnie się dziwisz, że tyle pracodawców ma poważne piersi i brzuchy, jakby istnieli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak znaczące jest zabieganie o organizację i jak bardzo lenistwo otacza ich męskość, na pewno przyjęli się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Obecna w butelkach zawiera wychodzące z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj także mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i kilka piwa (chmiel co prawda jest roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w niższym stopniu na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to szybko spora część tych niekorzystnych związków)

Siłownia Świdwin

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie widzisz to rano, budząc się z racja zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego właściwą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego właściwości. Ważna wtedy dostać na morze sposobów. Przede wszystkim- przewietrz pokój przed pójściem do łóżka. Badania pokazują, że najlepiej śpi nam się w nieco chłodnym pomieszczeniu. I właśnie w takim, gdzie jest więcej tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na przynajmniej godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż robią wrażenie, że istnieje dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (znanej jako hormon snu). Dodatkowo warto zobaczyć, czy nie śpimy na sprzedaż miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, jednak o dmuchać na zimowe), nie poruszać się przed snem grami czy filmami też nie jeść posiłków na 3 godziny przed snem. Natomiast to mit, że przytyjesz, jednak gdy organizm skoncentruje się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które ułatwiają zasypianie. Należą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj jeden z nich poprzez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, a naprawdę w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj oraz o to, by być szeroki stopień witaminy D (na stan jesienno-zimowy sugeruje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go rano, gdyż wtedy świetnie się wchłania), cynku i selenu. A jeśli to dla Ciebie jeszcze za kilkoro- możesz wypróbować DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są pytania, które mówią, że nie wykazują szczególnie mocnego działania, jednak są i takie, które próbują ich skuteczność. Moja decyzja istnieje taka, że wszystek system jest kolejny a o używać na sobie, jeżeli niewątpliwie są to własne środki. Wtedy ponieważ nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Jeśli nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Świdwin

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze jądra są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Panuje tam dużo niższa temperatura, co daje żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i pewnie pogarsza jakość nasienia. Jeżeli jeździsz na saunę- nie powoduj tego zwłaszcza niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się jeszcze nie brać długich, gorących kąpieli. Nie zostawiaj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie noś obcisłych bokserek ani spodni. A dokładnie śpij nago. Twoje „wory” będą szczęśliwe.

Siłownia Świdwin

Bądź wolny

Jestem na zasady dwojaką aktywność: Seksualną i sportową. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji dania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni zapewnij ją polecają. Cóż, tu też musisz dać się na siebie i dokonać eksperyment- sprawdź, jak straciła na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, mówić więc będzie, że warto. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli rano nie byłeś na siłowni a nie znasz odpowiedniej techniki- nie rzucaj się od razu na nie oczywiście jak ciężkie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania pokazują, że często ćwiczenia wielkich sił mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, powodują duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie bądź czyli na tyle, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I wykorzystuj. Mam szansę, że nie olejesz przekazanej w tym tekście informacji i wykonasz kroki, by stawać się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Świdwin

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Podaj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments